Padėkoti Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
BioPapa banner

Gandro lizdas

Tėvystės įgūdžių mokymai, Nėščiųjų kursai
Vilnius, Vilnius

"Gandro lizdo" akušerė ar kineziterapeutė individualių konsultacijų metu atsakys Jums į visus rūpimus klausimus, suteiks naujų žinių ir pasitikėjimo vertų minčių.
Ieva Girdvainienė
Akušerė Ieva - ieva@gandrolizdas.lt

Kineziterapeutė Agnė - agne@gandrolizdas.lt

PASKAITOS - TĖVYSTĖS ĮGUDŽIŲ PRADŽIAMOKSLIS

Kviečiame gandro belaukiančias šeimas sužinoti visas nėštumo ir gimdymo paslaptis, kartu pasidalinti savo laukimu, aptarti visus nerimą keliančius klausimus ir laukti gimdymo su šypsena.

Nėščiųjų kursai svarbūs visiems šeimos nariams, įrodymais pagrįsta, kad atitinkamą pasiruošimą gavusios poros, ramiau išgyvena nėštumo laikotarpį, turi aiškų gimdymo vaizdą, labiau pasitiki vienas kitu. Linkiu sąmoningo dalyvavimo šiame gražiame virsme.

Kursai skirti besilaukiančioms šeimoms.

1. Nėštumas: šeimos ir vaisiaus poreikiai.

Kalbėsime, kas yra žmogus ir kokie yra baziniai žmogaus jauniklio – vaisiaus – bei jo mamos poreikiai. Aptarsime, kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta besilaukiančios moters organizme ir kaip geriausia būsimai mamytei prie jų prisitaikyti. Išsiaiškinsime, kas yra fiziologinis nėštumas ir gimdymas. Aptarsime svajonių nėštumą bei jo raidą ir organizmo funkcijų pokyčius. Padėsime vyrams įsijausti ir suprasti moters nėštumą, kursų metu aptarsime “besilaukiančio vyro” savijautą.

2. Gimdymo biomechanizmas.

Kalbėsime, koks yra gimdymo biomechanizmas, t. y. kaip vyksta gimdymas, kas lemia jo pradžią, kas yra sąrėmiai, stangos ir užgimimas. Aptarsime, kokią įtaką gimdymo eigai turi psichologinės nėščiosios ir jos artimųjų būklės. Mokysimės skaičiuoti sąrėmius, sužinosime, kaip tėtis ar kitas šalia esantis artimas žmogus gali padėti gimdymo metu ir kokios yra alternatyvios skausmo malšinimo priemonės. Domėsimės, kada važiuoti į ligoninę, o kada dar luktelti namie.

Dalinsimės aktualios literatūros,apie nėštumą ir gimdymą nuorodų ir filmų sąrašu. Akušerė atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

Bandysime atsakyti į klausimą: gimdyti su akušere ar su gydytoju? Sužinosime, kokios gimdymo namuose yra taikomos rutininės procedūros gimdant ir po jo mamai bei naujagimiui. Aptarsime, kaip atrodo sėkmingas gimdymo planas ir ar įmanoma jį įgyvendinti. Sužinosite, kas yra naujagimiui palanki ligoninė ir ko joje tikėtis, taip pat, kas yra motinai palankaus gimdymo iniciatyva.

3. Naujagimio kraitelis, priežiūra ligoninėje ir sugrįžus namo.

Besilaukiant pirmojo vaikelio visada kyla be galo daug klausimų. Būsimieji tėveliai nori būti pasiruošę didžiąjam šeimos įvykiui ir pagaliau susitikti su mažuoju šeimos nariu. Tad pakalbėsime, ką reikėtų įsigyti iki vaikelio gimimo? Ką vežtis į ligoninę ir kokių rūbų reiks Jums prieš ir po gimdymo , kokių rūbelių reiks naujagimiui? Taip pat aptarsime kokios priemonės yra būtinos ir be kurių galima apsieiti? Trumpai aptarsime vystyklų rūšis, vežimėlių madas. Šiame susitikime nuodugniai ir kritiškai apsvarstysime tipinį kūdikio kraitelio sąrašą ir susidarysime savąjį. Kalbėsime, kaip rūpintis naujagimiu pirmomis dienomis gimdymo namuose bei sugrįžus namo. Aptarsime aktualius žindymo klausimus ir pereinamasias naujagimių būkles. Mokysimes paimti, rengti, vystyti, prausti, maudyti, karpyti nagučius ir kitus paprasčiausius, bet dažnai daug klausimų keliančius dalykus. Ruošime būsimus tėčius pasitikti mamą ir naujagimį pirmą kartą sugrįžus namo. Aptarsime alternatyvas, mamų patirtį ir dažniausiai pasitaikančius vaiko priežiūros sunkumus. Taip pat diskutuosime apie (eko)logišką aplinką namuose, apie tai, ką ekologiškumas, natūralumas reiškia kasdienybėje.

NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRA NAMUOSE

Pirmosiomis gyvenimo dienomis mažyliui ir Jums būtina ramybė, artumas ir meilė tvyranti ore. Tačiau pasikeitus gyvenimo ritmui ir dėmesio centrui labai dažnai mama suvokia, kad visiškai nebesusigaudo savo jausmuose – čia jai norisi juoktis, čia verkti.

Kartais ašaros byra dažnai, gausiai, jų priežasties nesupranta nei ji pati, nei artimieji. Užplūsta didžiulis liūdesys, moteris jaučiasi nepasitikinti savimi, įsitempusi, pavargusi, nerami, prislėgta. 
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet taip jaustis keletą dienų, net savaitę – dvi po gimdymo yra normalu. Ir dažniausiai ši savijauta (baby blues, motinystės melancholija) kaip staiga užėjo, taip staiga ir pranyksta. Tačiau reikia laiko išmokti daugybės visiškai naujų nežinomų dalykų, ir neretai nėra kam jų pamokyti. Daug bejėgiškumo, nerimo, abejonių, vienatvės. Reikia laiko įgyti pasitikėjimo savimi šioje naujoje situacijoje. Iškilus naujagimio priežiūros rūpesčiams “Gandro lizdo” akušerė konsultuoja ir teikia pagalbą Jūsų namuose, padeda įveikti pirmųjų maudynių jaudulį, įvertina pereinamąsias sveikatos būkles.

Abu tėvai gimus vaikeliui nebepriklauso tik vienas kitam, jų santykiai keisis, nes yra mažylis, kurio poreikiai tampa svarbiausi. Romantikos smarkiai sumažėja, o buities rūpesčių padaugėja. Naujos pareigos ne tik malonios, bet iššaukia ir daug nesusipratimų. Stenkitės būti pakantūs vienas kitam, kol prisitaikysite prie naujos padėties. Vyras turėtų suprasti, kad ir kaip nemalonu būtų, kad nuo šiol ne jis ir jo poreikiai moteriai svarbiausi, o kūdikis. Bet kūdikis – ne konkurentas, o jūsų meilės vaisius, ne tik rūpestis, bet ir begalinis džiaugsmas. Raskite nors trumpų akimirkų pasikalbėti. Kai galite, užsiimkite kuo nors maloniu, išgerkite arbatos, pažiūrėkite filmą, pasivaikščiokite. Svarbiausia nepamirškite vienas kito, padėkite vienas kitam. Taip pamažu prisitaikysite ir nebegalėsite suprasti, kaip gyvenote dviese, be mažo jūsų stebuklo.

Atminkite, kad tėvai geriausiai jaučia savo vaiką ir intuityviai žino, kas jam geriausia. Jus mylintys aplinkiniai pataria iš visos širdies ir patirties. Galbūt net verta įsiklausyti, ką jie sako. Jei matysite, kad patarimai peržengia visas ribas, atvirai, nuoširdžiai, tik nepiktai pasikalbėkite, išsakykite, kaip jaučiatės. Na ir jei vistiek kils klausimų nebijokite ieškoti pagalbos, klauskite gandro.

ŽINDYMAS

Pirmas ir svarbiausias kūdikio noras – būti vėl drauge, jausti motinos širdies plakimą ir globą. Geriausia, kai naujagimiui leidžiama iškart priglusti prie motinos krutinės ir suteikti “oda į odą” kontaktą. Jei naujagimis netrikdomas rutininių ligoninės procedūrų, kaip svėrimas, matavimas, galima gėrėtis, kaip mažasis žmogutis geba pats per dvi valandas susirasti gyvybės šaltinį - krūtį. Tai labai svarbu tiek motinai, tiek naujagimiui.

Tėvai pradeda suvokti naująjį žmogų kaip savarankišką asmenybę, žinančią kažką apie gyvenimą, o naujagimiui svarbu, nes jis sušyla, apsėjamas motinos mikroflora, atsparia ligoninės patologiniams mikroorganizmams, pailsi. Pats, susirasdamas krūtį “iš viršaus”, pajunta taisyklingo žindimo požymius, ką vėliau stengiasi atkartoti. Svarbu, kad motina žinotų, kaip glausti kūdikį prie krūties, kad nebūtų traumuoti speneliai. Būtinai reikėtų prašyti, kad pirmuosius kūdikio žindymus stebėtų akušerė ir nurodytų teisingo žindymo požymius ir pataisytų netikslumus. Kartu su pirmuoju kūdikio prigludimu prie krūties, jis gauna krekenas, kuriose yra saugančios ir brandinančios jo organizmą medžiagas. Motina dėl hormonų, išsiskiriančių žindimo metu, poveikio apsaugoma nuo ankstyvo pogimdyminio kraujavimo ir pradedamas pieno gamybos procesas, atitinkantis kūdikio poreikius.

"Pasaulio Sveikatos organizacija" yra patvirtinusi pasaulinę visuomenės sveikatos rekomendaciją, kad siekiant užtikrinti kūdikių optimalų augimą, vystymąsi ir sveikatą, jie turėtų būti išimtinai žindomi pirmus šešis gyvenimo mėnesius. Išimtinis žindymas suprantamas toks kūdikių maitinimas, kai jiems duodamas tik motinos pienas, neprimaitinant kitais produktais ir neduodant gerti kitų skysčių, įskaitant vandenį, arbatas ir sultis. Sulaukus 6 mėnesių amžiaus kūdikiams turi būti pradėtas duoti maistingas papildomas maistas ir jie toliau žindomi iki 2 metų ar ilgiau.


Lietuvoje atlikti tyrimai metai iš metų rodo, jog žindymą inicijuoja gimdymo stacionare 98 proc. motinų. Per pirmuosius tris mėnesius žindyti kūdikį nustoja 34 proc. motinų. Kritiškiausias laikotarpis 1 – 4 mėnesiai, kai daugiausiai (po 9 -13 proc. kas mėnesį) motinų baigdavo kūdikio žindymą. Vėliau po ketvirto mėnesio kūdikį žindyti nustoja vos po 3 – 6 proc. motinų kas mėnesį. Apie septintą mėnesį nors kartą krūtimi maitinami 42 proc. kūdikių.

Tikimės, kad vis daugiau jaunų mamyčių yra žingeidžios, o iškilus klausimams, kaip sėkmingai maitinti savo kūdikį ieškos kvalifikuotos pagalbos.

“Gandro lizdas” siūlo individualias žindymo konsultacijas:

tinkamos žindymo pozos parinkimas
taisyklingas krūties apžiojimas
suskilę speneliai
pritvinkusios krūtys – laktostazė
pieno sąstovis
užsikimšęs pieno latakas
krūties uždegimas – mastitas
krūtų kandidozinė infekcija, egzema
pieno gausinimas ir jo gamybos palaikymas
pieno gamybos atstatymas – relaktacija
pieno trūkumas
perteklinė pieno gamyba
krūties neėmimas, atsisakymas
kūdikio sugrąžinimas nuo buteliuko prie krūties
kūdikio svorio neaugimas
kūdikio nesitraukimas nuo krūties
atjunkymas nuo krūties

MANKŠTOS MOTERIMS

Moters sveikata kiekvienos iš Jūsų rankose. Tai neatsiejama nuo fizinių pratimų, geros nuotaikos, tarpusavio supratimo ir gerų santykių. Būdamos sveikos – mylite save!

Dubens dugno mankšta – (vumbildingas angl. womb-building – gimda ir treniravimas) – tai dubens ir kitų raumenų treniravimo metodika, siekiant išmokti juos valdyti, kontroliuoti, kad seksas būtų malonesnis, nėštumas bei gimdymas lengvesnis. Taip pat – tai valingas makšties raumenų įtempimas ir atpalaidavimas. Šie pratimai skirti tarpvietės bei makšties raumenų stiprinimui. Reguliariai atliekant dubens dugno stiprinimo pratimus Jūsų kūnas taps paslankesnis, laikysena ir formos – grakštesnės. Pagerės bendra savijauta.

Mankšta “womb-building” būtina, kad:
• išmoktumėte valdyti meilės raumenis, padidintumėte jų elastingumą ir stiprumą,
• pasiruoštumėte neskausmingam gimdymui ir pagreitintumėte atsistatymą po gimdymo,
• pasirūpintumėte savo moteriška sveikata.

Nėščiųjų mankšta – šiuo jautriu laikotarpiu kuomet sparčiai keičiasi moters organizmas, ypatingai svarbu parinkti tinkamus pratimus, nes fiziškai aktyvios būsimos mamytės jaučiasi geriau, sportuodamos jos gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą, judesių amplitudę, stiprina savo bei vaisiaus sveikatą. Mankštos metu atliekami kvėpavimo, atsipalaidavimo, tempimo pratimai gerina ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą.

Mankšta po gimdymo – geriausias būdas moterims sustiprėti. Tinkamai parintki pratimai padės greičiau susigrąžinti buvusias kūno linijas, sustiprinti pilvo preso bei kitus kūno raumenis. Taip pat pratimai gali būti atliekami kartu su vaikučiais iki 2 metų, todėl stiprės ne tik mamos, bet ir mažyliai.

Siūlome mankštas vieną kartą per savaitę ar individualias mankštas.

2018-03-21

Akušerė Ieva daug žinanti ir noriai besidalinanti savo žiniomis su būsimomis mamomis.

Padėkoti


"*" - privalomi laukai
loading

Užsiėmimų tėvams žemėlapis

Padidinti

Paskutinės padėkos

Ačiū už nuostabias pamokas :D

Noriu padėkoti, nes kiekvieną pamoką jūs mane motyvuojate mokytis ne tik biologija, bet ir kitas įvairias mokslo šakas. Jūs sudominote mokslu kuriuo nemaniau, kad kada nors būsiu susidomėjęs

Rima Ulozienė2023-10-12

Labai kompetetinga mokytoja, puikiai moka prieiti prie vaiko, mano sūnus buvo labai uždaras, bet mokytoją Rimą jis prisileido ir su noru ėjo į darželį. Ilgimės šios nuostabios mokytojos. Sėkmės ir kantrybės darbuose.

Dekinga visaip! Tobula mokytoja

Ačiū Jums už viską, miela MOKYTOJA!🥰