Padėkoti Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
BioPapa banner

Mamytes ir tėvelius kviečiame nemokamai apsilankyti „Šeimų mokykėlėje" (Vilnius)

Mamytes ir tėvelius kviečiame nemokamai apsilankyti „Šeimų mokykėlėje" (Vilnius)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Visos paskaitos vyks Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje, Laisvės pr. 79, 305 kabinete.

Rugsėjo 22 d. 14.00-14.45 val. – „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Cholopova.
Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.

Rugsėjo 22 d. 15.00-15.45 val. Ką svarbu žinoti apie alergiją.“ Alergologė ir klinikinė imunologė Neringa Stirbienė.
Alerginės ligos dažnėja Lietuvoje ir pasaulyje. Jų metu gali pasireikšti odos bėrimai, nosies, akių, kvėpavimo, virškinamojo trakto simptomai. Paskaitoje bus kalbama apie alergines ligas, dažniausiai pasireiškiančias kūdikiams ir vaikams, kaip jas atpažinti, kaip padėti sau ir savo vaikui bei kuo gali padėti gydytojai alergologai.

Spalio 6 d. 14.00-14.45 val. – „Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu“. Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai? Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo tai svarbu vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).

Spalio 6 d. 15.00-15.45 val.  „Motinystės melancholija ar jau pogimdyvinė depresija. Kas tai? Ir kaip jos išvengti.“ Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra pogimdyvinė depresija, kaip ją atpažinti? Kas lemia, kad moterį ištinka pogimdyvinė depresija, jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai. Pogimdyvinės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi. Pogimdyvinės depresijos gydymo svarba bei būdai. Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi?

Spalio 25 d. 14.00-14.45 val. -„Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata“. Gydytoja odontologė Daiva Gelažienė.
Paskaitos metu sužinosite kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.

Spalio  25 d. 15.00-15.45 val. Vaikų infekciniai susirgimai. Imunoprofilaktika. Lektorė šeimos gydytoja J. Grigė. Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje bei rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

Lapkričio 22 d. 14.00-15.30 val.- „Sąmoninga tėvystė“. Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta.
Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas pirmaisiais vaiko auginimo metais.

Lapkričio 30 d. 14.00-14.45 val.  „Sėkmingas žindymas arba žindymo mokslas paprastai“. Tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner. Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Aiškinsimės kaip pasinaudoti gamtos numatytomis galimybėmis, nepadaryti klaidų ir sėkmingai žindyti.

Gruodžio 6 d. 14.00-14.45 val. – „Mityba nėštumo ir žindymo metu. Nėščiosios organizmo pokyčiai.“ 
Vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.
Maisto įtaka nėštumo eigai. Rekomenduotini ir vengtini produktai nėštumo ir žindymo metu, naujausia sveikos mitybos piramidė.

Išankstinė registracija el paštu: renginiai@vvsb.lt

Daugiau informacijos tel. 8 5 205 3417. Dalyvių skaičius ribotas.

Visos paskaitos – nemokamos.

Informaciją parengė
Ala Cholopova
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Polocko g. 12-2, Vilnius
Tel. 8 5 205 3417
www.vvsb.lt

http://www.vvsb.lt/mamytes-ir-tevelius-kvieciame-apsilankyti-seimu-mokykleleje


Kampanija "Tėvystės galima išmokti!" - Išmok būti mama! Išmok būti tėčiu!

Jei Tavo aplinkoje yra tėvų, būsimų tėvų arba žmonių, kurie prisideda prie vaiko auginimo - pasidalink su jais.
Informacijos apie nemokamus ir mokamus tėvystės įgūdžių mokymus ieškokite savo savivaldybėje. Daugiau informacijos: http://svietimogidas.lt/tevyste

Renginiai/mokymai Lietuvoje: tėvystės įgūdžių, sveikatos stiprinimo, sveikos mitybos, nėščiosioms, santykiai poroje, savęs pažinimas, vaikams, paaugliams, šeimai - http://svietimogidas.lt/events.

Nėra komentarų

Paskutinės padėkos

Ačiū už nuostabias pamokas :D

Noriu padėkoti, nes kiekvieną pamoką jūs mane motyvuojate mokytis ne tik biologija, bet ir kitas įvairias mokslo šakas. Jūs sudominote mokslu kuriuo nemaniau, kad kada nors būsiu susidomėjęs

Rima Ulozienė2023-10-12

Labai kompetetinga mokytoja, puikiai moka prieiti prie vaiko, mano sūnus buvo labai uždaras, bet mokytoją Rimą jis prisileido ir su noru ėjo į darželį. Ilgimės šios nuostabios mokytojos. Sėkmės ir kantrybės darbuose.

Dekinga visaip! Tobula mokytoja

Ačiū Jums už viską, miela MOKYTOJA!🥰