Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
Tėvystės įgūdžių pradžiamokslis: Kursai skirti besilaukiančioms šeimoms

Tėvystės įgūdžių pradžiamokslis: Kursai skirti besilaukiančioms šeimoms

2018-04-17 18:15
organizatorius: Gandro lizdas
Vilnius, Bruzgu saldumynų namai", Baltasis skg. 9-4
+370 675 62944

Būtina išankstinė registracija https://goo.gl/forms/ojSk76aciVtSh7hY2

Adresas: 'Bruzgu saldumynų namai'', Baltasis skg. 9-4, Vilnius

Kursų kainos pateiktos kainyne.

Kviečiame gandro belaukiančias šeimas sužinoti visas nėštumo ir gimdymo paslaptis, kartu pasidalinti savo laukimu, aptarti visus nerimą keliančius klausimus ir laukti gimdymo su šypsena.

Nėščiųjų kursai svarbūs visiems šeimos nariams, įrodymais pagrįsta, kad atitinkamą pasiruošimą gavusios poros, ramiau išgyvena nėštumo laikotarpį, turi aiškų gimdymo vaizdą, labiau pasitiki vienas kitu. Linkiu sąmoningo dalyvavimo šiame gražiame virsme.

Kursai skirti besilaukiančioms šeimoms.

1. Nėštumas: šeimos ir vaisiaus poreikiai.

Kalbėsime, kas yra žmogus ir kokie yra baziniai žmogaus jauniklio – vaisiaus – bei jo mamos poreikiai. Aptarsime, kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta besilaukiančios moters organizme ir kaip geriausia būsimai mamytei prie jų prisitaikyti. Išsiaiškinsime, kas yra fiziologinis nėštumas ir gimdymas. Aptarsime svajonių nėštumą bei jo raidą ir organizmo funkcijų pokyčius. Padėsime vyrams įsijausti ir suprasti moters nėštumą, kursų metu aptarsime “besilaukiančio vyro” savijautą.

2. Gimdymo biomechanizmas.

Kalbėsime, koks yra gimdymo biomechanizmas, t. y. kaip vyksta gimdymas, kas lemia jo pradžią, kas yra sąrėmiai, stangos ir užgimimas. Aptarsime, kokią įtaką gimdymo eigai turi psichologinės nėščiosios ir jos artimųjų būklės. Mokysimės skaičiuoti sąrėmius, sužinosime, kaip tėtis ar kitas šalia esantis artimas žmogus gali padėti gimdymo metu ir kokios yra alternatyvios skausmo malšinimo priemonės. Domėsimės, kada važiuoti į ligoninę, o kada dar luktelti namie.

Dalinsimės aktualios literatūros,apie nėštumą ir gimdymą nuorodų ir filmų sąrašu. Akušerė atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

Bandysime atsakyti į klausimą: gimdyti su akušere ar su gydytoju? Sužinosime, kokios gimdymo namuose yra taikomos rutininės procedūros gimdant ir po jo mamai bei naujagimiui. Aptarsime, kaip atrodo sėkmingas gimdymo planas ir ar įmanoma jį įgyvendinti. Sužinosite, kas yra naujagimiui palanki ligoninė ir ko joje tikėtis, taip pat, kas yra motinai palankaus gimdymo iniciatyva.

3. Naujagimio kraitelis, priežiūra ligoninėje ir sugrįžus namo.

Besilaukiant pirmojo vaikelio visada kyla be galo daug klausimų. Būsimieji tėveliai nori būti pasiruošę didžiąjam šeimos įvykiui ir pagaliau susitikti su mažuoju šeimos nariu. Tad pakalbėsime, ką reikėtų įsigyti iki vaikelio gimimo? Ką vežtis į ligoninę ir kokių rūbų reiks Jums prieš ir po gimdymo , kokių rūbelių reiks naujagimiui? Taip pat aptarsime kokios priemonės yra būtinos ir be kurių galima apsieiti? Trumpai aptarsime vystyklų rūšis, vežimėlių madas. Šiame susitikime nuodugniai ir kritiškai apsvarstysime tipinį kūdikio kraitelio sąrašą ir susidarysime savąjį. Kalbėsime, kaip rūpintis naujagimiu pirmomis dienomis gimdymo namuose bei sugrįžus namo. Aptarsime aktualius žindymo klausimus ir pereinamasias naujagimių būkles. Mokysimes paimti, rengti, vystyti, prausti, maudyti, karpyti nagučius ir kitus paprasčiausius, bet dažnai daug klausimų keliančius dalykus. Ruošime būsimus tėčius pasitikti mamą ir naujagimį pirmą kartą sugrįžus namo. Aptarsime alternatyvas, mamų patirtį ir dažniausiai pasitaikančius vaiko priežiūros sunkumus. Taip pat diskutuosime apie (eko)logišką aplinką namuose, apie tai, ką ekologiškumas, natūralumas reiškia kasdienybėje.

Nėra komentarų