Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Patarimai: Kaip kurti ryšį su vaiku. Sunku prakalbinti vaiką: nepasakoja, kaip sekėsi mokykloje ar būreliuose, į visus klausymus atsako: “Nežinau”, “Normaliai”, “Nieko”.

Patarimai: Kaip kurti ryšį su vaiku. Sunku prakalbinti vaiką: nepasakoja, kaip sekėsi mokykloje ar būreliuose, į visus klausymus atsako: “Nežinau”, “Normaliai”, “Nieko”.

Svarbu žinoti, kad vaikas turi asmeninę laisvę pasirinkti, kiek ir kaip jam dalintis savo dienos įvykiais. Septynmečiui pakaks to, kad draugiškai pakartosite klausimą ir jis išlies savo emocijas, o dvylikametis jau ugdosi poreikį ne viską sakyti, nes gali jaustis spaudžiamas ar, kaip jam atrodo, verčiamas kalbėtis. Vis dėlto, jeigu vaikas atrodo prislėgtas, pavargęs ar išsigandęs, svarbu sužinoti, kas vyksta. Galbūt jam sunku adaptuotis mokykloje, ne visiškai supranta reikalavimus arba jaučiasi kur kas mažiau mokantis už kitus vaikus piešti, skaičiuoti, šokti.

Pasiūlykite vaikui pačiam pasirinkti, kada jis kalbės. Paraginkite pasakoti, kas jam šiandien buvo įdomu, o kas neįdomu, su kuo susidraugavo, kiek vaikų lanko, pavyzdžiui, teniso treniruotę. Paklauskite, kaip jam patinka tokia veikla. Taip pat paklauskite, kas jam nepatinka.

Pasakykite: „Aš matau, kad dabar Tau nesinori kalbėti apie lietuvių kalbos pamokas, bet galim pasikalbėti, kai būsi pasiruošusęs/-usi“; „Man atrodo, Tu nusiminei/susijaudinai/supykai, kai paklausiau apie tai, kaip sekasi būrelyje“. Jeigu vaikas pasiguodžia, tuomet galite pasakyti: “Kartais ir suaugę padaro kokių nors klaidų, bet noriu, kad Tau būtų smagiau ar lengviau, todėl pasikalbėkime, o tada sugalvosime, ką daryti“.

Paramos vaikams centro informacija
Daugiau patarimų vaikų auklėjimo klausimais: www.tevulinija.lt ir nemokamu telefonu numeriu 8 800 900 12 darbo dienomis 17-21 val.

https://www.tevulinija.lt/tevulinija-patarimai

Kampanija "Tėvystės galima išmokti!" - Išmok būti mama! Išmok būti tėčiu!
Jei Tavo aplinkoje yra tėvų, būsimų tėvų arba žmonių, kurie prisideda prie vaiko auginimo - pasidalink su jais.
Informacijos apie nemokamus ir mokamus tėvystės įgūdžių mokymus ieškokite savo savivaldybėje. Daugiau informacijos: http://svietimogidas.lt/tevyste

Renginiai/mokymai Lietuvoje: tėvystės įgūdžių, sveikatos stiprinimo, sveikos mitybos, nėščiosioms, santykiai poroje, savęs pažinimas, vaikams, paaugliams, šeimai - http://svietimogidas.lt/events.

Nėra komentarų