Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Seimo TS-LKD frakcijos narės Gintarės Skaistės pranešimas: „Siūlomos didesnės socialinės garantijos darbo netekusiems studentams“

Seimo TS-LKD frakcijos narės Gintarės Skaistės pranešimas: „Siūlomos didesnės socialinės garantijos darbo netekusiems studentams“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Gintarė Skaistė įregistravo naują Užimtumo įstatymo pataisą, kurios pagalba būtų užtikrinta studijuojančių ir darbą praradusių asmenų teisė į nedarbo draudimo išmokas.

Šiuo metu galiojančiame Užimtumo įstatyme egzistuoja nuostata, kad nuolatinę studijų formą pasirinkęs darbo netekęs asmuo negali įgyti bedarbio statuso arba jį praranda vos tik pradėjęs studijuoti. Tai reiškia, kad nepaisant to kiek laiko dirbo ir mokėjo socialinio draudimo mokesčius iki studijų, praradęs darbą žmogus paliekamas likimo valiai. Tokia praktika skatina atsisakyti studijų vien dėl galimos nedarbo draudimo išmokos.

„Situacija šiandieninėje darbo rinkoje keičiasi, vis didesnė dalis studentų derina studijas ir darbą. Naujausios technologijos leidžia dirbti nuotoliniu būdu ar laisvu grafiku, taip pat aukštosios ir profesinės mokyklos dažnai siūlo nuolatinės formos studijas, kuomet paskaitos vyksta vakarais, šie pokyčiai gerokai padidino studijuojančių asmenų galimybes derinti darbą ir studijas. Todėl ir dirbančių studentų socialinės garantijos turėtų būti adekvačios besikeičiančiai situacijai“, – teigė Kauno technologijos universiteto Studentų reikalų departamento direktorius dr. Martynas Ubartas.

Atsižvelgdama į Estijos ir Švedijos patirtį, Seimo narė G. Skaistė įregistruotu nauju įstatymo projektu siūlo užtikrinti bedarbio statusą tiems pagal nuolatinę studijų formą aukštojoje mokykloje studijuojantiems ir besimokantiems pagal bendrojo ugdymo arba pagal formaliojo profesinio mokymo programas asmenims, kurie iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje turi ne mažesnį kaip 12 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 30 mėnesių, gali dirbti ir niekas netrukdo jiems tai atlikti mažiausiai 4 valandas kiekvieną darbo dieną ir vidutiniškai 20 valandų per savaitę.

„Dirbdami studijuojantys asmenys nuosekliai moka socialinio draudimo mokesčius, taip pat ir nedarbo draudimo. Tačiau praradę darbą ir pajamas, nedarbo draudimo išmokų negauna. Jei siekiame teisingesnės socialinio draudimo sistemos, svarbu užtikrinti ne tik studijuojančių asmenų galimybes prisidėti mokant mokesčius, bet užtikrinti ir visas garantijas praradus darbą bei ieškant naujo“, – teigė Seimo narė G. Skaistė.

Kontaktams:
Seimo TS–LKD frakcijos narė
Gintarė Skaistė
Tel. (8 5  )239 6635, el. p. gintare.skaiste@lrs.lt

Kampanija "Tėvystės galima išmokti!" - Išmok būti mama! Išmok būti tėčiu!
Jei Tavo aplinkoje yra tėvų, būsimų tėvų arba žmonių, kurie prisideda prie vaiko auginimo - pasidalink su jais.
Informacijos apie nemokamus ir mokamus tėvystės įgūdžių mokymus ieškokite savo savivaldybėje. Daugiau informacijos: http://svietimogidas.lt/tevyste

Renginiai/mokymai Lietuvoje: tėvystės įgūdžių, sveikatos stiprinimo, sveikos mitybos, nėščiosioms, santykiai poroje, savęs pažinimas, vaikams, paaugliams, šeimai - http://svietimogidas.lt/events.

Nėra komentarų

Artimiausi renginiai

2017-11-1810:00
2017-11-18
Tai Či mankšta
Vilnius
Nemokamai
2017-11-19
Tai Či mankšta
Vilnius
Nemokamai
2017-11-1918:00
Teatro mankšta suaugusiems
Klaipėda
Nemokamai