Padėkoti Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
BioPapa banner

Vilniaus Žirmūnų gimnazija

Gimnazija
Vilnius, Žirmūnų g. 37-1, Vilnius
+370 5 276 7493
Klasės nuo 8 iki 12

Garbaus amžiaus sulaukusi Vilniaus Žirmūnų gimnazija (buvusi Vilniaus 7-oji vidurinė mokykla) ne visą laiką buvo gimnazija. Kai 1905 metais bankininkas Juozapas MontvilaUkmergės gatvėje nupirko iš turkų buvusią kepyklą ir įsteigė slaptą mokyklą, joje, kurį laiką vadintoje „turkų namais“ arba „vaikų prieglauda“, mokėsi septynmečiai ir jaunesni vaikai. Jie čia baigdavo keturias klases. Į mokyklą jie nešdavosi elementorius, rusų kalbos chrestomatiją, istoriją, vieną kitą sąsiuvinį, medžiagą rankdarbiams. Lenkiškai mokomi mokiniai papildomai mokėsi ir Lietuvos istorijos. Tai buvo labai reikšmingos pastangos šviesti tautą. Keturklasė slaptoji mokykla (joje dirbo pirmoji liaudies mokytoja Elena Grigonytė, pasivadinusi Jelena Grigonisuvna, skiepijusi neapykantą caro valdžiai, jos valdininkams, šiuos vertė domėtis mokyklos veikla).
2016-ųjų pavasarį mokyklą baigė 63-oji abiturientų laida. O kiek abiturientų baigė per 63-ejus metus! Į gyvenimą palydėta linksmų ir padykusių, gabių ir darbščių abiturientų!
Pirmaisiais mokslo metais mokykloje galėjo mokytis tik 1905 metais Rusijos revoliucijoje dalyvavusių darbininkų vaikai.
Progimnazijos misija

Progimnazijos paskirtis:
• teikti pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies ir pradinio ugdymo programos išsilavinimą pirmų – aštuntų klasių mokiniams;
• teikti asmeniui dorinės, sociokultūrinės ir pilietinės brandos pagrindus, bendrąjį raštingumą, technologinio raštingumo pradmenis;
• ugdyti tautinį sąmoningumą;
• išugdyti siekimą ir gebėjimą apsispręsti, pasirinkti ir mokytis toliau gimnazijose.

Padėkoti


loading

Mokyklų žemėlapis

Padidinti

Paskutinės padėkos

Mokytoja iš pašaukimo, be galo didelės širdies, tačiau tuo pačiu ir reikli. Patys gražiausi žodžiai ir didžiausios rekomendacijos!

Puikus pedagogas, jautrus ir dėmesingas žmogus

Ačiū už nuoširdų bendravimą, pagalbą ir rūpestį! Tokias matematikos mokytojas tik saugoti reikia!

Nuostabi mano vaikų mokytoja .Ačiū

Labai dėkoju šiai nuostabiai mokytojai ! Ji tiesiog tobula!