Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Vilniaus Žirmūnų gimnazija

Gimnazija
Vilnius, Žirmūnų g. 37-1, Vilnius
+370 5 276 7493
Klasės nuo 8 iki 12

Garbaus amžiaus sulaukusi Vilniaus Žirmūnų gimnazija (buvusi Vilniaus 7-oji vidurinė mokykla) ne visą laiką buvo gimnazija. Kai 1905 metais bankininkas Juozapas MontvilaUkmergės gatvėje nupirko iš turkų buvusią kepyklą ir įsteigė slaptą mokyklą, joje, kurį laiką vadintoje „turkų namais“ arba „vaikų prieglauda“, mokėsi septynmečiai ir jaunesni vaikai. Jie čia baigdavo keturias klases. Į mokyklą jie nešdavosi elementorius, rusų kalbos chrestomatiją, istoriją, vieną kitą sąsiuvinį, medžiagą rankdarbiams. Lenkiškai mokomi mokiniai papildomai mokėsi ir Lietuvos istorijos. Tai buvo labai reikšmingos pastangos šviesti tautą. Keturklasė slaptoji mokykla (joje dirbo pirmoji liaudies mokytoja Elena Grigonytė, pasivadinusi Jelena Grigonisuvna, skiepijusi neapykantą caro valdžiai, jos valdininkams, šiuos vertė domėtis mokyklos veikla).
2016-ųjų pavasarį mokyklą baigė 63-oji abiturientų laida. O kiek abiturientų baigė per 63-ejus metus! Į gyvenimą palydėta linksmų ir padykusių, gabių ir darbščių abiturientų!
Pirmaisiais mokslo metais mokykloje galėjo mokytis tik 1905 metais Rusijos revoliucijoje dalyvavusių darbininkų vaikai.
Progimnazijos misija

Progimnazijos paskirtis:
• teikti pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies ir pradinio ugdymo programos išsilavinimą pirmų – aštuntų klasių mokiniams;
• teikti asmeniui dorinės, sociokultūrinės ir pilietinės brandos pagrindus, bendrąjį raštingumą, technologinio raštingumo pradmenis;
• ugdyti tautinį sąmoningumą;
• išugdyti siekimą ir gebėjimą apsispręsti, pasirinkti ir mokytis toliau gimnazijose.

7.5
paremtas 6 atsiliepimais
Mokiniai/ Buvę mokiniai
7.8
Tėvai
5.6
Darbuotojai
0.0
Puikiai: 9+
3
Gerai: 7-9
0
Patenkinamai: 5-7
2
Silpnai: 3-5
1
Labai silpnai: 1-3
0
2019-10-08

+

-

2019-05-05

Puikūs pedagogai, geras požiūris į mokslą.

2018-08-09

-

-

2018-01-18

Nėra patyčių, kai kurie mokytojai geri, kvalifikuoti, sutvarkytos mokyklos patalpos.

Nepatogi rūbinių sistema, daug mokytojų neatsižvelgia į mokinių norus, gebėjimus, didelis emocinis spaudimas iš kai kurių mokytojų, sudaromi testai, patikrinamieji darbai, bandomieji egzaminai, kurie adekvačiai neparodo mokinių sugebėjimų. Sveikatos priežiūros darbuotojos dažnai nebūna darbo valandomis.

2017-12-05

-

-

Pridėti atsiliepimą


"*" - privalomi laukai
Mes paskaičiavome Jūsų atsiliepimo vertinimą
0.0
loading

Mokyklų žemėlapis

Padidinti