Padėkoti Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
BioPapa banner

Skalvijos kino centras

Meninis ugdymas
Vilnius, A. Goštauto 2/15, Vilnius
+370 626 10505
amžius nuo 14 iki 18

SKALVIJOS kino akademija arba tiesiog SKA yra antrieji namai mylintiems kiną ir norintiems jį kurti vyresnių klasių moksleiviams. Čia susidraugausite su kino kamera, kita kino kūrimo technika, pagilinsite kino teorijos ar istorijos žinias, sužinosite, kaip parašyti gerą filmo recenziją.

SKA programos trunka 2 mokslo metus. Galite rinktis vaidybinio arba dokumentinio kino programą. Kas antrus metus renkamas kino teorijos ir kritikos bei kino programų kuravimo kursai.

SKA išmoksite pasirengti filmavimui, elgtis su kino technika, suburti filmavimo komandą ir išnaudoti stipriąsias kiekvieno komandos nario puses. Pasirinkę kino teorijos ir kritikos programą išmoksite argumentuotai pateikti filmo vertinimą, parašyti profesionalią jo apžvalgą, o kino programų kuravimas padės suvokti, kaip filmų pasiekia žiūrovus, kaip ir kokiomis priemonėmis vyksta kino sklaida.

SKA moksleiviai lanko kino istorijos, kino režisūros, montažo, kitas specialybines paskaitas, atlieka kūrybines užduotis, pasiskirstę į filmavimo grupes kuria trumpo metro filmus.

Mokslo metai SKA skirstomi į semestrus – rudens ir pavasario. SKA paskaitos vyksta du kartus per savaitę po pietų šalia „Skalvijos“ kino centro esančioje „Skalvijos“ klasėje ir Vilniaus mokytojų namų klasėje. Filmai montuojami SKA montažinėje (Vilniaus mokytojų namuose). Vienos paskaitos trukmė – 2 val.

SKA studentai aktyviai dalyvauja įvairiose papildomose veiklose – vyksta į filmavimo aikšteles, savanoriauja „Skalvijos“ bei kitų organizacijų renginiuose. Neretai gauna akreditacijas į Vilniuje vykstančius kino festivalius, kitais būdais įsilieja į kino gyvenimą Vilniuje.

„Skalvijos“ kino akademiją 2007 m. įkūrė „Skalvijos“ kino centras. Kasmet SKA baigia apie 30 moksleivių. Dažnai jie renkasi mokslus Vilniaus LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), taip pat studijuoja Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Rusijoje.

Nėra padėkų

Padėkoti


"*" - privalomi laukai
loading

Būrelių žemėlapis

Padidinti

Paskutinės padėkos

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Ačiū už įskiepytą meilę knygai 🤍

Tikra, rūpestinga mokytoja: "perskaitytų knygų iš jūsų niekas neatims" ir kiti dalykai.

Pati geriausia mokytoja, ačiū už laiką kurį skiriate mūsų mokymui🙂