Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Apie mus

„Švietimo gidas“ – tai socialinis to paties pavadinimo viešosios įstaigos prižiūrimas projektas. Mūsų komandos branduolį sudaro savanoriai, savo neatlygintinu darbu besirūpinantys, kad projektas sėkmingai augtų.

Pagrindinis projekto „Švietimo gidas“ tikslas – būti naudingu tėvams, jų vaikams, švietimo įstaigoms ir mokytojams.

Švietimas yra esminis procesas kiekvieno asmens gyvenime. Vienas iš pagrindinių mūsų mokytojų – aplinka. Aplinka yra ne tik žmonės, su kuriais mes bendraujame, ne tik reiškiniai, kuriuos mes stebime. Mūsų aplinką gali kurti ir knygos, filmai, televizija. Kad ir kur esame, kad ir kas mus supa, mes iš to mokomės. Mokomės ir gerų, ir blogų dalykų. Ko norėtumėme išmokyti savo vaikus?

„Žmogaus vertybės priklauso nuo socialinės aplinkos, kurioje jis užaugo“, – Jacque Fresco.

Žmogų galima prilyginti gyslelei, kuri yra tuščia gimus, bet kiekvieną akimirką po truputį yra užpildoma viskuo, kas yra aplink ją. Ji pripildoma be jokio filtro. Vaikas yra tarsi kempinė, kuri sugeria viską, ką gauna iš savo aplinkos.

Norime tėvams padėti pasirinkti 
Žmogus negimsta išauklėtu ar neišauklėtu – mūsų įgytos savybės ir įgūdžiai priklauso nuo mus supančių vertybių. Didelę dalį vaiko aplinkos užima jo lankoma švietimo įstaiga. Ir mes žinome, kaip sunku ją pasirinkti. Todėl, norėdami padėti Jums, tėvai, surinkome informaciją apie Lietuvos mokyklas http://svietimogidas.lt/schools, darželius http://svietimogidas.lt/kindergartens, būrelius http://svietimogidas.lt/sections ir mokytojus http://svietimogidas.lt/teachers.

Dabar kviečiame tėvus, mokinius ir mokytojus jungtis prie projekto ir rašyti atsiliepimus apie savo švietimo įstaigas.

Norime mokytojams padėti tobulėti
Tikime, kad mūsų svetainėje surinkti tėvų ir vaikų atsiliepimai apie švietimo įstaigas, paskatins jas pasitempti ir ieškoti naujų veiklos metodų. Pagrįsta kritika yra ne nuosprendis, o galimybė tobulėti. Todėl tikimės, kad „Švietimo gidas“ bus puiki paskata Jums, mokytojai, nenuleisti rankų ir siekti geresnių rezultatų.

Norime tėvams padėti mokytis 
Iš kur mes žinome, kaip mokyti ir ugdyti vaikus? Mūsų karta – sovietinėje ar postsovietinėje aplinkoje užaugusių žmonių karta. Mes nebuvome mokomi, kaip ugdyti vaikus. Mes nebuvome mokomi, kad žmogus pats savaime yra vertybė. Viskas, ką mes žinome – mūsų tėvų, draugų, giminaičių patirtis. Ne visiems aiškinta, kad vaikai kopijuoja mūsų elgesį. Ne visi supranta, kad mūsų veiksmai ir poelgiai turi įtakos vaiko tolesniam gyvenimui.

Kur tėvai gali gauti atsakymus į visus klausimus? Kur tėvai gali pasisemti žinių? „Švietimo gidas“ komanda renka ir dalinasi informacija apie kursus ir seminarus  http://svietimogidas.lt/classes tėvams ir būsimiems tėvams. Skelbiame ir šeimoms aktualių renginių kalendorių http://svietimogidas.lt/events.
Kampanija "Tėvystės galima išmokti" - Išmok būti mama! Išmok būti tėčiu! Informacijos apie nemokamus ir mokamus tėvystės įgūdžių mokymus ieškokite savo savivaldybėje. Daugiau informacijos: http://svietimogidas.lt/tevyste

Jūs galite prisidėti prie švietimo tobulinimo
„Švietimo gidas“ yra pelno nesiekianti organizacija. Projektas finansuojamas projekto steigėjų. Projekto vystymu rūpinasi neatlygintinai dirbantys savanoriai. Jeigu turite idėjų ar norite prisidėti prie mūsų komandos, maloniai kviečiame susisiekti su mumis el. paštu info@svietimogidas.lt.

Be to, Jūs galite paremti VšĮ „Švietimo gidas“ skirdami 2 proc. nuo valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Jums tai nieko nekainuos, o mes galėsime pasirūpinti švietimo kokybės gerinimu. Visą informaciją, kaip skirti paramą, galite rasti čia http://svietimogidas.lt/kontaktai.

Vykdydami projektą neišvengiamai patiriame išlaidų, todėl portale talpiname reklaminius skelbimus. Jeigu mūsų internetiniame puslapyje pastebėsite reklamą, kuri, Jūsų manymu, neatitinka mūsų vertybių ar veiklos, prašome apie tai pranešti el. paštu info@svietimogidas.lt.

"Švietimo gidas" komanda