Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Nemokami tėvystės įgūdžių užsiėmimai (mokymai tėvams) Prienų rajono savivaldybėje

Nemokami tėvystės įgūdžių užsiėmimai (mokymai tėvams) Prienų rajono savivaldybėje

Nuo 2011 metų Prienų švietimo pagalbos tarnyboje (buvusioje Prienų pedagoginėje psichologinėje tarnyboje) buvo pradėtos vesti pirmosios „Sėkmingos tėvystės įgūdžių ugdymo“ grupės, kurios vyksta iki šiol. Šių užsiėmimų tikslas – padėti tėvams (globėjams) pagerinti santykių su vaikais kokybę ir atrasti efektyviausius vaikų auklėjimo būdus. Šių užsiėmimų metu taikoma modifikuota „Būti tėvais“ programa, kurios mokomosios medžiagos turinį sudaro temos: saugi ir sveika atmosfera grupėje; bendravimas (aktyvus klausymas, šeimos taisyklės ir jų nustatymas, brolių ir seserų varžybos); savigarba: pokalbis su savimi, vaiko savigarba; problemos nustatymas ir jos sprendimas; drausminimo būdai; pykčio valdymas; šeimos finansinio biudžeto planavimas (tema įtraukta tėveliams prašant).

Nuo 2013 metų, pagal vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą bei Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą nustatytas ir patvirtintas įpareigojimas vaiko atstovams privalomai lankyti teismo paskirtus bendravimo su vaikais tobulinimo kursus. Šių kursų  paskirtis – sudaryti sąlygas tėvams, globėjams (rūpintojams) atsakingiau vykdyti tėvų, globėjų (rūpintojų) pareigas. Nuo 2014 metų Prienų švietimo pagalbos tarnyboje  buvo pradėtos vesti pirmosios šio pobūdžio grupės, kurios vedamos iki šiol. Užsiėmimų metu taikoma „Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymo“ programa, kurios mokomosios medžiagos turinį sudaro temos: vaiko raida ir elgesys, geresnio ryšio su vaiku kūrimas, jausmų supratimas ir valdymas, pozityvi disciplina.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Kampanija "Tėvystės galima išmokti!" - Išmok būti mama! Išmok būti tėčiu!
Jei Tavo aplinkoje yra tėvų, būsimų tėvų arba žmonių, kurie prisideda prie vaiko auginimo - pasidalink su jais.
Informacijos apie nemokamus ir mokamus tėvystės įgūdžių mokymus  ieškokite savo savivaldybėje. Daugiau informacijos: http://svietimogidas.lt/tevyste

Renginiai/mokymai Lietuvoje: tėvystės įgūdžių, sveikatos stiprinimo, sveikos mitybos, nėščiosioms, santykiai poroje, savęs pažinimas, vaikams, paaugliams, šeimai - http://svietimogidas.lt/events.

Nėra komentarų