Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Prasidėjo žaidimas Misija 2019: Pažink tautas Lietuvoje!

Prasidėjo žaidimas Misija 2019: Pažink tautas Lietuvoje!

2019 m. kovo 28 d., 13 val. Valstybės pažinimo centre pristatyta interaktyvi ekspozicija – žaidimas „Misija 2019: pažink tautas Lietuvoje!”. Trečius metus organizuojamo projekto, kviečiančio įsitraukti į netradicinę pažintį su vis kitais šalies istorijos ir valstybingumo aspektais, ašimi šiemet pasirinkta daugiakultūrės Lietuvos tema. Žaidimo pradžią paskelbė ir jam skirtą ekspozicijos dalį atidarė įvairias tautines bendruomenes atstovaujantys Vilniaus Vladislovo Sirokomlės gimnazijos, Vilniaus Naujamiesčio mokyklos bei Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos mokiniai.

Žaidimas „Misija 2019: pažink tautas Lietuvoje!” skatina mokinius geriau pažinti savo bendrapiliečius ir atkreipti dėmesį į kultūrinį tautinių bendrijų palikimą. „Lietuva yra namai daugelio tautų atstovams. Lenkai, rusai, ukrainiečiai, žydai, karaimai ir daugelis kitų savo kasdiene veikla palieka pėdsaką tolimesnėje valstybės raidoje. Naujasis žaidimas kviečia sekti šiais pėdsakais ir pažinti Lietuvą kuriančius žmones“, – kviesdama į įtraukiančią dešimties užduočių kelionę sakė Valstybės pažinimo centro vedėja Gailė Ambrazienė. Žaidime dalyvausiančių komandų laukia pažintis su Lietuvoje prigijusiomis tautinių bendrijų architektūros detalėmis, skaniausiais patiekalais, autorių kūryba, o gal netgi perimtais papročiais ir tradicijomis. G. Ambrazienė tikisi, jog pasirinkta žaidimo forma, kviečianti informacijos ieškoti ne tik tradiciniu būdu, bet ir keliaujant ar gaminant, buspatraukli mokiniams ir paskatins atrasti čia pat esantį, tačiau kartais nepastebimą kultūrinį palikimą.

Žaidimo „Misija 2019: pažink tautas Lietuvoje!” taisykles ir užduotis rasite čia.

Projekto partneriai – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Kauno miesto muziejus, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, leidykla „Šviesa“.

http://pazinkvalstybe.lt/zaidimas-misija-2019-pazink-tautas-lietuvoje

Kampanija "Tėvystės galima išmokti!" - Išmok būti mama! Išmok būti tėčiu!
Jei Tavo aplinkoje yra tėvų, būsimų tėvų arba žmonių, kurie prisideda prie vaiko auginimo - pasidalink su jais.
Informacijos apie nemokamus ir mokamus tėvystės įgūdžių mokymus ieškokite savo savivaldybėje. Daugiau informacijos: http://svietimogidas.lt/tevyste

Renginiai/mokymai Lietuvoje: tėvystės įgūdžių, sveikatos stiprinimo, sveikos mitybos, nėščiosioms, santykiai poroje, savęs pažinimas, vaikams, paaugliams, šeimai - http://svietimogidas.lt/events.

Nėra komentarų