Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Seime vyks konferencija „TEUGDO ŠEIMOS LAIMINGUS VAIKUS“ apie ugdymosi šeimoje gerąją praktiką ir reglamentavimo galimybes

Seime vyks konferencija „TEUGDO ŠEIMOS LAIMINGUS VAIKUS“ apie ugdymosi šeimoje gerąją praktiką ir reglamentavimo galimybes

Lapkričio 6 d., trečiadienį, 14 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II r.) Švietimo ir mokslo komitetas kartu su Mokymosi šeimoje asociacija rengia konferenciją „Teugdo šeimos laimingus vaikus“.

Seime šiuo metu yra svarstomas Švietimo įstatymo papildymo projektas, kuriuo siūloma reglamentuoti ugdymąsi šeimoje. Konferencijoje bus aptariamas siūlomas reglamentavimas, supažindama su ugdymosi šeimoje specifika bei praktika užsienio šalyse.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti valstybės institucijų atstovai, švietimo ekspertai, mokyklų, tėvų ir mokinių atstovai.

Programa

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.

Registracija į konferenciją vyksta internetu iki lapkričio 4 d. Asmenys į Seimo rūmus įleidžiami tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Daugiau informacijos:
Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja
Justina Paukštė, tel. (8 5)  239 6715, el. p. justina.paukste@lrs.lt
https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35403&p_k=1&p_t=268604


Mokymosi šeimoje asociacija 2019 m. lapkričio 6 d. Seimo Spaudos konferencijų salė (Seimo II r.)
„TEUGDO ŠEIMOS LAIMINGUS VAIKUS“ PROGRAMA
Moderuoja doc. dr. Nijolė Čiučiulkienė, prof. dr. Gediminas Merkys, Neringa Rimkutė-Streikienė, dr. Algirdas Švanys
14.00–14.10 Konferencijos atidarymas. Prof. Vytautas Juozapaitis, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas.
14.10–14.20 Andrius Stanius, Klaipėdos „Aukuro” gimnazijos trečios klasės mokinys. „Švietimo sistemos negandos: mokinio požiūris”.
14.20–14.30 Audrius Murauskas, Lietuvos tėvų forumas. „Ar viena kryptimi žiūrime? Tėvų, politikų, administracijos, mokytojų ir mokinių lūkesčiai”.
14.30–14.40 Julija Ladygienė, Mokymosi šeimoje asociacija, švietimo konsultantė, lietuvių k. mokytoja. „Apie tiltą tarp teorijos ir realybės, politikos Achilo kulną ir XXI a. vertą ugdymosi modelį”.
14.40–14.50 Jolanta Lipkevičienė, Žaliosios gamtos mokyklos direktorė. „Rūpintis, auklėti ir mokyti savo vaikus yra šeimos prioritetas”
14.50–15.00 Ramūnas Aušrotas, teisininkas. „Ar ugdymasis šeimoje tikrai prieštarauja geriausiems vaiko interesams?”
15.00–15.10 Dr. Eglė Celiešienė, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos direktorė. „Mokymosi šeimoje pranašumai ir trūkumai pozityviosios socializacijos kontekste.”
15.10–15.15 Fausta Kybartienė, 4 vaikų mama, kuri ugdė savo vaikus namuose. „Asmeninė patirtis ugdant vaikus šeimoje”.
15.15–15.20 Henry Vincenty, 5 vaikų tėvas, kuris ugdė savo vaikus namuose. „Užsienio šalių patirtis, ugdant vaikus šeimoje”.
15.20–15.30 Maisie Rhodes, pedagogė iš Jungtinės Karalystės . „Ugdymasis šeimoje (angl. homeschooling) Škotijoje” (tiesioginis vertimas iš anglų k.).
15.30–15.40 Prof. dr. Vladimiras Novosadas, Sveikos gyvensenos komisijos mokslo patarėjas. „Švietimas darniam vystymuisi”.
15.40–15.50 Dr. Alanas Petrauskas, Laimės kelio mokyklos direktorius. „Naujas požiūris į ugdymo turinį: tikslieji mokslai iš aukštesnės dimensijos”.
15.50–16.00 Foreli Kramarik, JAV lietuvė, 5 vaikų mama, ugdžiusi vaikus namuose. „Geroji patirtis Amerikoje, mokinant 5 vaikus šeimoje”.
16.00–16.30 Diskusija „Kokį ugdymąsi šeimoje kuriame Lietuvoje?”


Kampanija "Tėvystės galima išmokti!" - Išmok būti mama! Išmok būti tėčiu!
Jei Tavo aplinkoje yra tėvų, būsimų tėvų arba žmonių, kurie prisideda prie vaiko auginimo - pasidalink su jais.
Informacijos apie nemokamus ir mokamus tėvystės įgūdžių mokymus ieškokite savo savivaldybėje. Daugiau informacijos: http://svietimogidas.lt/tevyste

Renginiai/mokymai Lietuvoje: tėvystės įgūdžių, sveikatos stiprinimo, sveikos mitybos, nėščiosioms, santykiai poroje, savęs pažinimas, vaikams, paaugliams, šeimai - http://svietimogidas.lt/events.

Nėra komentarų