Padėkoti Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
BioPapa banner

Akmenės rajono stalo teniso klubas "Mažoji raketė"

Stalo tenisas
Akmenės r., Akmenės r. sav. Akmenės m. Laižuvos g. 7
+370 685 62859

Stalo teniso klubo įkūrimo idėja buvo brandinta ilgai.
1995 m. spalio 29 d. dvidešimt stalo teniso entuziastų nusprendė įkurti Akmenės rajono stalo teniso klubą ,,Mažoji raketė“.
Klubo įregistravimo data – 1995 m. lapkričio 3 d.
Pirmieji stalo teniso entuziastai Akmenės rajone buvo A. Ramanauskas, I. Jaroševas, A. Mickevičius, A. Lapšys, J. Vaišnoras, R. Ivoškus, V. Činčiukas, V. Zavjalovas, J. Klapatauskis, B. Kaminskaitė, A. Janavičius, G. ir V. Galminai, R. Dvariškis, A. Stratas, V. Sobenka. Šie žaidėjai ir jų auklėtiniai dalyvavo rajoninėse ir respublikinėse varžybose.
1991 m. Akmenės rajono moterų komanda pirmą kartą dalyvavo I moterų komandinėje lygoje ir laimėjo III vietą. Šiai komandai atstovavo į Akmenės rajoną neseniai atvykusi Loreta Avelienė, Naujojoje Akmenėje gyvenusi Janina Ramanauskienė bei Loretos sesuo Raimonda Sakalauskienė iš Prienų. Įdomu tai, kad šios žaidėjos išmoko žaisti stalo tenisą Grinkiškyje (Radviliškio raj.) ir treniravosi pas tą patį trenerį – A. Dučinską.
2001 m. gegužės 15 d. moterų komanda ,, Mažoji raketė“, kurioje žaidė L. Avelienė. S. Verbauskaitė ir I. Gečaitė, Lietuvos stalo teniso I lygoje laimėjo III- čiąją vietą, pakartodamos 1991 m. pasiektą rezultatą.
Sėkmingai Lietuvos ir tarptautiniuose veteranų turnyruose klubą atstovauja L. Avelienė ir J. Ramanauskienė. 2008 m. balandžio 11-13 dienomis Vilijandėje (Estija) vykusiame Šiaurės šalių čempionate šių sportininkių pora laimėjo bronzos medalį moterų dvejetų varžybose. Abi žaidėjos yra daugkartinės Lietuvos ir Pabaltijo asmeninių varžybų prizininkės, o 2010 m. L. Avelienė Lietuvos čempionate laimėjo du sidabro medalius asmeninėse ir moterų dvejetų varžybose bei tapo čempione mišrių dvejetų grupėje.
2010 m. taip pat buvo sėkmingi Akmenės rajono sportininkams. Moterų komanda ,, Mažoji raketė“, kurioje žaidė L. Avelienė. S. Verbauskaitė ir J. Ramanauskienė, I lygoje iškovojo IV vietą. Iki trečios vietos finalinėse varžybose pritrūko vienos pergalės prieš lygos nugalėtoją Vilniaus „Tauro“ komandą. Pralaimėta minimaliu skirtumu 3:4. L Avelienė Lietuvos jungtinių klubų taurės varžybose laimėjo 2 vietą. Vyrų ,, Mažoji raketė“ komanda (M. Liachauskas, K. Barauskas, V.Norkus, V. Gedžius) III lygoje pateko į finalinį šešetuką ir laimėjo 5 vietą.
2011 m. pirmą kartą Akmenės rajono stalo tenisininkai vyrai prasibrovė į Lietuvos stalo teniso komandinių pirmenybių II lygą. Debiutas buvo labai vykęs, komanda „Mažoji raketė“ iškovojo 8 vietą, kurią atstovavo K. Barauskas (Akmenė), M. Liachauskas (Papilė) ir E. Bilius (Skaistgirys, Joniškio r.).
2012 m. Akmenės rajono moterys LSTA komandinėse pirmenybėse I lygoje ir vėl bando tapti prizininkėmis, tačiau nesėkmingai, jos ir vėl lieka ketvirtos. Šį kartą “Mažoji raketė” komandą atstovavo L. Avelienė, S. Verbauskaitė, K. Nekrašaitė ir S. Dubrovienė. Iš Lietuvos senjorų čempionato L. Avelienė parsivežė net 3 sidabro medalius. Asmeninėse bei moterų dvejete su savo sese vilniete A. Liutviniene, mišriam dvejete su kelmiškiu V. Valiuška.
2013 m. iškovoti pirmi medaliai Lietuvos jaunučių čempionate. P. Prelgauskaitė ir V. Ruginytė Lietuvos jaunučių (1999 m. g.) mergaičių dvejetų rungtyje iškovojo III v., iš 11 porų. LSD „Žalgiris“ sporto žaidynėse iki 30 metų M. Liachauskas, Valdas Norkus ir K. Nekrašaitė iškovojo II v. Vasario 15 d. Simona Verbauskaitė, mūsų klubo narė, išrinkta geriausia 2012 metų policijos sportininke. Baltijos šalių stalo teniso senjorų čempionate, moterų dvejete L. Avelienė su latve I. Jozapsone iškovojo I vietą (40-49 amžiaus grupėje). XXIX SELL studentų sporto žaidynėse naujaakmietis Valdas Norkus su mažeikiečiu Algirdu Sriubu vaikinų dvejete iškovojo III v., abu studijavo Kauno technologijos universitete. Tais metais, Klaipėdoje įvyko IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kuriose vyrų dvejete (30-39 metai) akmeniškis K. Barauskas su kauniečiu Vaidu Karaliumi iškovojo II vietą. Šiaulių apskrities seniūnijų sporto žaidynėse Akmenės seniūnijos komanda tapo nugalėtoja, ją atstovavo K. Barauskas, M. Jomantas ir N. Dargevičiūtė.
2014 metais rezultatus stipriai papildė moksleiviai. Iš tarptautinių turnyrų parvežti 7 medaliai, 3 iš Estijos ir 4 iš Latvijos. ELTL STIGA „LASTE GP“ turnyre Taline (Estija) 1999 m. grupėje Vita Ruginytė iškovojo II v., Aromeda Gerčiūtė III v., tame pačiame turnyre Aseri mieste (Estija) 2003 m. grupėje G. Strodomskytė iškovojo III v. Tradiciniame turnyre Dobelėje (Latvija) vyrų dvejete Gintautas Adomaitis su Vytautu Gedžiumi iškovojo III vietą. Table tennis Friendschip cup-2014 Rygoje (Latvija) 1996 m. grupėje Gintautas Adomaitis iškovojo III v., 2003 m. grupėje K. Kuznecova III v., G. Strodomskytė 4 v. Lietuvos jaunučių čempionate, mergaičių dvejete ir vėl iškovota III v., kurią iškovojo tos pačios mergaitės - P. Prelgauskaitė ir V. Ruginytė. Gintautas Adomaitis patenka į pajėgiausių šalies jaunių TOP-12 varžybas, kuriose iškovojo 8 vietą, Aromeda patenka į jaunučių TOP-12, deja, ji 12-ta ir liko. Šio sezono kulminacija – Lietuvos mokinių (1998 m.) “Olimpinis festivalis”, kuriame puikiai sužaidė Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos moksleivės P. Prelgauskaitė, V. Ruginytė, G. Strodomskytė bei K. Kuznecova, jos patenka į finalinį ketvertuką ir tampa šių varžybų čempionėmis. G. Strodomskytė su K. Kuznecova ir toliau demonstruoja puikų žaidimą, Lietuvos jaunučių (2003 m.) asmeniniame čempionate iškovojo 6 ir 7 vietas. Šis rezultatas joms suteikė šansą vykti į Prancūziją atstovauti Lietuvą mini jaunučių Europos čempionate Prancūzijoje, tačiau buvo atsisakyta dėl finansinių lėšų stygiaus. Rajonų gr. ir Alytaus m. komandinėse jaunių (1999 m.) pirmenybėse, Akmenės rajono stalo tenisininkės P. Prelgauskaitė, A. Gerčiūtė ir V. Ruginytė įveikė visas varžoves ir tapo čempionėmis, o jaunučių (2003 m.) grupėje G. Strodomskytė, K. Kuznecova, j. Putriūtė ir N. Rakickaitė iškovojo II v. Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse Akmenės seniūnijos komanda K. Barauskas, M. Jomantas ir N. Dargevičiūtė iškovojo 6 v.
2015 metai yra sėkmingiausi metai klubo istorijoje. Lietuvos jaunių (1999 m.) komandiniame čempionate P. Prelgauskaitė, A. Gerčiūtė, V. Ruginytė ir E. Rimša iškovojo 4 v., (po savęs palikdamos Vilnių, Panevėžį ir Kauną), jaunučių (2003 m.) grupėje K. Kuznecova, G. Strodomskytė, J. Putriūtė ir K. Grigaitė iškovojo III vietą (prasčiau sužaidė tik už Vilnių ir Kauną). Lietuvos moterų komandinėse pirmenybėse I lygoje P. Prelgauskaitė, V. Ruginytė ir A. Gerčiūtė komandoje iškovojo II vietą ir kelialapį sekančiame sezone žaisti aukščiausioje lygoje. Tos pačios merginos puikiai pasirodė Lietuvos mokinių (1999 m.) “Olimpinio festivalio” varžybose, jos atstovavo Naujosios Akmenės „Ramučių“ gimnaziją, pateko į finalinį ketvertą ir iškovojo sidabro medalius. LSTA vyrų komandinėse pirmenybėse IV lygoje (žaidė 48 komandos), “Mažoji raketė“ iškovojo 5 vietą, už komandą žaidė V. Gedžius, F. Vereščiaka, M. Ruginis ir R. Šakėnas. LSTA vyrų komandinėse pirmenybėse regionų A lygoje (48 komandos), “Papilė“ komanda iškovojo 6 vietą, ją atstovavo papilėniškiai P. Ramoška, V. Sungaila ir naujaakmeniškiai Š. Reivytis, V. Stonis.
Klubas kasmet organizuoja rajono lygos, klubo taurės, veteranų varžybas ir įvairius kitus turnyrus, į kuriuos kviečiami kaimyninių miestų ir Latvijos sportininkai. Draugaujame su Dobelės, Rygos, Iecavos, Cesio, Rucavos, Liepojos stalo tenisininkais.
Klubo nariai vasaros metu dalyvavo sporto–pažintinėse stovyklose Skaisgiryje (Joniškio rajonas), Kuldigoje (Latvija), prie Platelių ežero „Bangos“ poilsio bazėje, prie Lūksto ežero Telšių rajone. Taip pat daug keliaujame: aplankėme Vilnių, Kauną, Rygą, Panemunės pilis, išbandėme jėgas „Lokės pėdos“ trasose Jonavos rajone, plaukėme baidarėmis Dubysos, Ventos upe. Daugelį metų dalyvavome sporto festivalyje „Sportas-visiems“ Palangoje, iš kurio parsivežėme medalių ne tik stalo teniso rungtyje, bet ir rankinio, kvadrato bei bėgimo rungtyje, dalyvavome krepšinio „trys prieš tris“, tinklinio bei futbolo varžybose. Organizavome dviračių žygius į Žagarę ir prie Lūksto ežero.
Užsimezgė nuoširdūs ryšiai su Lietuvos klubais: Joniškio „Sidabra“, Kelmės „Topsas“, Telšių „Vytas“, Mažeikių „Vijurkas“ ir „Vikrusis feniksas“, Kuršėnų „Žaibas“.
Dauguma klubo organizuojamų renginių finansuojami iš įvairių programų lėšų. Nuo 2002 m. klubo nariai ruošia projektų paraiškas ir laimi projektų finansavimą vaikų ir jaunimo užimtumo, sportinio ugdymo, vasaros stovyklų programose. Esame dėkingi Akmenės rajono savivaldybės finansavimo programoms.
Su pakilimu laukiame stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ 20 –ojo gimtadienio!

Stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė

Nėra padėkų

Padėkoti


"*" - privalomi laukai
loading

Būrelių žemėlapis

Padidinti

Paskutinės padėkos

Ačiū už nuostabias pamokas :D

Noriu padėkoti, nes kiekvieną pamoką jūs mane motyvuojate mokytis ne tik biologija, bet ir kitas įvairias mokslo šakas. Jūs sudominote mokslu kuriuo nemaniau, kad kada nors būsiu susidomėjęs

Rima Ulozienė2023-10-12

Labai kompetetinga mokytoja, puikiai moka prieiti prie vaiko, mano sūnus buvo labai uždaras, bet mokytoją Rimą jis prisileido ir su noru ėjo į darželį. Ilgimės šios nuostabios mokytojos. Sėkmės ir kantrybės darbuose.

Dekinga visaip! Tobula mokytoja

Ačiū Jums už viską, miela MOKYTOJA!🥰