Padėkoti Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
BioPapa banner

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras

Rankdarbiai, Aplinkotyra, Žirginis sportas, Kinologija, Zoologija
Šiauliai, Žuvininkų g. 18, Šiauliai
+370 41 523884

ŽIRGININKŲ BŪRELIS, ŽIRGINIO SPORTO BŪRELIS, JAUNŲJŲ RAITELIŲ IR RAITELIŲ BŪRELIS

Mokytojai: Indrė Šulskytė, Inga Vasiliauskienė, Aivaras Bataitis

Būrelyje mokomės būti Šalia žirgo…, mylėti jį. Čia išmokstama prižiūrėti žirgus, joti, susipažįstama su įvairiais žirgų mokymo ir ruošimo metodais, technikomis, įgyjama žirgo anatomijos, fiziologijos, psichologijos žinių. Įgiję jojimo įgūdžių, dalyvaujame jojimo varžybose, rengiame pasirodymus su žirgais. Jaunųjų gamtininkų centro žirgynas įsikūręs Salduvės parke, Šalia Talšos ežero. Tai puiki vieta aktyviam poilsiui bei popamokinei veiklai. Būrelį lanko 5-12 klasių mokiniai.

GYVŪNŲ MYLĖTOJŲ BŪRELIS
Mokytoja Ilona Sakalauskienė

Būrelyje mokomės globoti, prižiūrėti naminius gyvūnėlius. Čia daug sužinome apie Šunis, kates, graužikus, dekoratyvinius paukščius, roplius, žuvis: kokios yra gyvūnėlių veislės, jų poreikiai, ligos, priežiūra. Čia išmokstama teisingai pasirinkti namų augintinį, susipažįstama su veterinaro profesija.

Būrelį lanko 7-10 metų vaikai.

ZOOLOGŲ BŪRELIS

Mokytoja Ilona Sakalauskienė

Būrelyje mokiniai susipažįsta su naminiais, laukiniais, egzotiniais gyvūnais, mokosi suprasti gyvojo pasaulio sudėtingumą ir harmoniją. Mokiniai turi galimybę stebėti gyvūnus bei rūpintis jais JGC gyvajame kampelyje. Kita aktyvi veikla – žaidimai, vaidinimai, meninė raiška, praktiniai darbai, ekskursijos, išvykos padeda jausti atsakomybę, pagarbą gyvybei.

Būrelį lanko 11-13 m. amžiaus vaikai.

„LAISVALAIKIO LABIRINTO“ BŪRELIS

Mokytoja Rima Liorančienė

Būrelis skirtas „Juventos“ ir „Jovaro“ progimnazijų pradinukams. Pagrindinė veikla – natūralaus poreikio judėti tenkinimas. Moksleiviai gauna kamuolių aerobikos, jogos, bendravimo su gyvūnais pamokas, jodinėja, dalyvauja išvykose pėsčiomis, dviračiais, autobusu, žaidžia su parašiutu, futbolą, kvadratą, diskutuoja, ant laužo kepa bulves, dešreles ar skautų duonelę, geria arbatas, pina vainikus, stebi debesis, grybauja, uogauja, dalyvauja žiemos pramogose, bendrauja su mylimais gyvūnais, žaidžia stalo žaidimus, atranda kūrybos, gyvosios gamtos, muzikos ir šviesos terapiją… Moksleivių atostogų metu vykstama į baseinus. Būrelis padeda pažinti Šiaulius: lankomasi muziejuose, įmonėse, parodose, įvairiose įstaigose. Čia įgyvendinamas turiningas laisvalaikis, padedantis nugalėti stresą, nuovargį besimokant, gerinantis fizinę, dvasinę savijautą, didinantis dėmesio koncentraciją. Būrelyje daug puikių priemonių. Čia mokomasi savarankiškumo, rūpintis savimi, ugdoma judesių koordinacija, jėga, ištvermė, mokomasi draugauti ir jaustis gerai!

KINOLOGŲ BŪRELIS

Mokytoja Virginija Žiedienė

Mokiniai šiame būrelyje užsiima aktyvia fizine veikla, mokosi teisingo elgesio su šunimis, sukuriant saugumo jausmą, skatinant vaikų jausmų raišką. Mokiniai išmoksta suprasti šuns kalbą, plečia savo patirtį bendraujant su šunimi. Būrelį lanko pradinių klasių mokiniai.

"LAIMĖS PASAGOS“ BŪRELIS

Mokytoja Inga Vasiliauskienė

Būrelio metu įgysime žinių apie žirgą; jo istoriją, psichologiją, anatomiją. Susipažinsime su skirtingomis jojimo sporto šakomis bei inventoriumi. Kursime piešinius, plakatus, kad kuo daugiau išmokti apie žirgą. Arklidėje mokysimės bendrauti su žirgu, jį valyti, prižiūrėti. Ne tik įgysime daug žinių apie arklius, bet ir smagiai praleisime laiką.

„GAMTOS BIČIULIŲ BŪRELIS“

Mokytoja Lina Austynienė

Vaikai būrelyje mokosi operatyviai spręsti problemas, susipažįsta su įvairiais gyvūnais, augalais, ugdosi meilę gamtai, nevartotojišką požiūrį į mus supančią aplinką bei gamtą. Čia taip pat tobulinamos mokymosi mokytis, komunikavimo, pažinimo, socialinę, iniciatyvumo ir kūrybingumo, asmenines kompetencijos.

„VĖŽLIO KIAUTO“ BŪRELIS

Mokytoja Giedrė Pipinytė-Grunskienė

Tai – pažintinės-kūrybinės veiklos būrelis, sujungiantis meną ir gamtos pažinimą. Įvairių gyvūnų draugijoje vaikai kuria (piešia, tapo, spalvina, klijuoja, lipdo, konstruoja). Kaip žinia, gyvūnai teigiamai veikia emocinį foną, ugdo meninę kompetenciją ir vizualinį kūrybiškumą. Užsiėmimuose vaikai ne tik pažįsta gyvūnus, bendrauja su jais, pamilsta juos, kuria darbelius įvairiomis technikomis, sužino, kas yra dizainas, bet taip pat eina į lauką, stebi gamtą, mėgaujasi jos teikiamomis galimybėmis, žaidžia. Būrelio tikslas – užimti vaikus žaidybine veikla, kuri yra terapinio pobūdžio (gyvūnų stebėsena, dailės darbeliai), leisti patirti nuostabą ir atradimo džiaugsmą, ir tuo pačiu ugdyti, stiprinti jų emocinį lauką bei savimonę. Būrelio programa skirta 6-9 m. vaikams.

“IŠLIKIMO BŪRYS“ BŪRELIS

Mokytojos Ilona Sakalauskienė, Lina Austynienė

Šiame būrelyje per gamtos prizmę vaikai ugdosi žingeidumą, estetinį suvokimą, kūrybingumą bei mokosi prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Programos turinys apima gamtos stebėjimą, gamtotyrą, gamtinio pobūdžio medžiagų panaudojimą ir sveikos gyvensenos propagavimą. Būrelio metu mokiniai įgis gamtamokslinio tyrimo pradmenis: stebėdami gyvąją ir negyvąją gamtą atliks įvairius tyrimus, bandymus, tyrinės gamtos reiškinius, susipažins su Salduvės parko bei Talkšos ežero gyvūnais ir augalais, keliaus po apylinkes. Programa skirta ugdyti vaikų norą pažinti, globoti įvairius gyvūnus ir skatinti domėtis gyvąja gamta, aplinkosauga.
„VĖJŲ FĖJA“ BŪRELIS

Mokytoja Aušra Mikulienė

Būrelyje penkiamečiai, šešiamečiai vaikai kurdami rankdarbius įvairiomis technikomis ugdosi kūrybiškumą, estetinį suvokimą. Kuriamos įvairios teminės dekoracijos, žaislai. Su savo darbais vaikai dalyvauja Lietuvos ir Šiaulių miesto, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro renginiuose, projektuose.

Nėra padėkų

Padėkoti


"*" - privalomi laukai
loading

Būrelių žemėlapis

Padidinti

Paskutinės padėkos

Ačiū už nuostabias pamokas :D

Noriu padėkoti, nes kiekvieną pamoką jūs mane motyvuojate mokytis ne tik biologija, bet ir kitas įvairias mokslo šakas. Jūs sudominote mokslu kuriuo nemaniau, kad kada nors būsiu susidomėjęs

Rima Ulozienė2023-10-12

Labai kompetetinga mokytoja, puikiai moka prieiti prie vaiko, mano sūnus buvo labai uždaras, bet mokytoją Rimą jis prisileido ir su noru ėjo į darželį. Ilgimės šios nuostabios mokytojos. Sėkmės ir kantrybės darbuose.

Dekinga visaip! Tobula mokytoja

Ačiū Jums už viską, miela MOKYTOJA!🥰