Palikti atsiliepimą Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį

Tautinių Šokių Ansamblis "Sietuva"

Šokiai
Vilnius, Antakalnio g. 54, Vilnius
+370 674 08391
amžius nuo 16 iki 99

„Sietuva“ gerą nuotaiką jums dovanoja,
Trypia smagiai, kad net scena kilnojas.
Mintį gvildena, į šokį pina,
Kuria pašėlusiai linksmą studentų suktinį.


Tautinių šokių ansamblis „Sietuva“ – gilias tradicijas ir ilgą istoriją turintis kolektyvas, 2007 metais minėjęs įsikūrimo penkiasdešimtmetį. Dabar jame šoka ir groja įvairių specialybių jauni žmonės, kuriems miela lietuvių liaudies kultūra ir šventės. Galima tik pasidžiaugti, kad „ugnelė“ širdyje ansamblio šokėjus kiekvieną savaitę kviečia susiburti ir repetuoti, groti bei dalyvauti koncertuose.

„Sietuva“ – nuolatinė pasaulio lietuvių dainų švenčių, Pabaltijo šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvė. Kolektyvas koncertavo visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Belgijoje, Turkijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Olandijoje, Vokietijoje ir kitur. Ansamblio profesionalumo ir pasiryžimo toliau tobulėti įvertinimas – 2003 metais „Sietuvai“ skirtas „Aukso paukštės“ apdovanojimas, ant savo sparnų iki šiol nešantis norą kurti bei didžiuotis tautiniu šokiu.

DAUGIAU:

Jaunimo tautinių šokių ansamblis „Sietuva“ buvo įkurtas 1956 m., o 1992 m. prie šokių kolektyvo prisidėjo ir liaudies instrumentų orkestras (dabartinis grupės vadovas Laurynas Vaitkus). Ansamblis atlieka lietuvių liaudies sceninius šokius pagal autorinę ir autentišką liaudies muziką. Kolektyvo repertuarą sudaro geriausi ir naujausi žanro kūriniai. „Sietuvoje“ šoka ir groja jauni žmonės, kuriems miela lietuvių liaudies kultūra. Galima tik pasidžiaugti, kad „ugnelė“ širdyje ansamblio šokėjus ir muzikantus kiekvieną savaitę kviečia susiburti ir repetuoti, groti bei dalyvauti koncertuose.

Ansamblis „Sietuva“ – nuolatinis pasaulio lietuvių dainų švenčių, Pabaltijo šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis. Koncertuota visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose Belgijoje, Turkijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Olandijoje, Vokietijoje ir kitur. Du kartus iš eilės (2001 m. ir 2003 m.) laimėjo II vietą nacionaliniame šokių kolektyvų konkurse „Klumpakojis“, o 2010 metais - I-ą vietą. Svarbiausias įvertinimas – „Aukso paukštės“ apdovanojimas, skirtas „Sietuvai“ kaip geriausiam 2003 m. Lietuvos tautinių šokių ansambliui.

Ilgą laiką, daugiau nei dvidešimt metų, „Sietuvos“ kolektyvui, o vėliau jau ir ansambliui vadovavo Petras Repečka – garsus respublikinių dainų švenčių baletmeisteris, pasaulio jaunimo ir studentų festivalių bei Maskvos olimpiados švenčių konsultantas. Jo vadovavimo metais su koncertine programa apvažiuota visa buvusi Tarybų Sąjunga: Latvija, Estija, Baltarusija, Azerbaidžanas, Moldavija, Ukraina; ansamblis koncertavo Lenkijoje, dalyvavo visose respublikinėse dainų šventėse ir sąjunginiuose renginiuose Maskvoje, šoko Pasauliniame jaunimo festivalyje Maskvoje bei XX vasaros olimpinių žaidynių atidaryme, kur dalyvavo tik keturi kolektyvai iš Lietuvos.

1993 m. vadovauti „Sietuvai“ pradėjo Vladimiras Ūsovas, kuris vadovauja iki šiol. Jam stojus prie ansamblio vairo, „Sietuvos“ repertuaras pasipildė naujais vadovo sukurtais šokiais („Galiopas“, „Žalnieriukas“ ir kt.), o naujausi V. Ūsovo kūrybos darbai – šokiai „Taukačikas“ ir „Šleiva, kreiva karvė“ – net buvo įtraukti į 2009 m. Tūkstantmečio dainų šventės Šokių dienos programą.

„Sietuva“ bendradarbiauja su profesionaliais choreografais: Ričardu Tamučiu, Laimute Kisieliene; kompozitoriais: Jūrate Baltramiejūnaite ir Arūnu Rakšniu. Taip pat aktyviai bendradarbiaujama su baletmeisteriu Alfredu Kondratavičiumi, kurio sukurti šokiai pasižymi išties savitu stiliumi.

„Sietuvos“ ansamblyje susibūrė tie jauni žmonės, kuriems įdomu ir malonu puoselėti šalies kultūrą. Tikriausiai ne veltui šiam kolektyvui buvo suteiktas toks skambus vardas. Juk „sietuva“ – ežerų ar upių santaka. Jos vingiuoja savo vagas kiekviena į skirtingą pusę, tačiau vis tiek yra vieta, į kurią upės suteka ir taip susipina į plačią vandenų pynę.

Repeticijos vyksta kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį nuo 19 val. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, adresu Antakalnio g. 54.

alonių akimirkų ir gražių koncertų kartu su „Sietuva“

Čia bus nurodytas bendras reitingas remiantis visais atsiliepimais, po to kai turėsime bent 5 ir daugiau atsiliepimų
Puikiai: 9+
0
Gerai: 7-9
0
Patenkinamai: 5-7
0
Silpnai: 3-5
0
Labai silpnai: 1-3
0
Nėra atsiliepimų

Pridėti atsiliepimą


"*" - privalomi laukai
Mes paskaičiavome Jūsų atsiliepimo vertinimą
0.0
loading

Būrelių žemėlapis

Padidinti