Padėkoti Pridėti įstaigą/pedagogą/renginį
Zaliuomene banner

Viešoji įstaiga "Nacionalinė moksleivių akademija"

Moksleivių akademija
Kaunas, Rimvydo g. 18-44, Kaunas
+370 677 68899

Apie mus
Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) – unikali papildomo ugdymo institucija, skirta mokslui ir muzikai gabiems Lietuvos vaikams. Nuo 2004 m. NMA ugdymo programas yra baigę daugiau nei 1300 talentingiausių vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių. Akademijoje stiprinamas Lietuvos intelektinis potencialas, investuojama į gabius ir motyvuotus vaikus. Nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, talentingiems mokiniams sudaromos sąlygos mokytis pas geriausius Lietuvos ir kitų šalių dėstytojus bei mokytojus.

Šiuo metu Nacionalinėje moksleivių akademijoje veikia 9 dalykinės sekcijos:

biologijos ir biochemijos,
chemijos,
ekonomikos,
informatikos,
istorijos,
fizikos ir nanotechnologijų,
lietuvių filologijos,
matematikos,
muzikos.
Įstoję į pasirinktą sekciją, 7–10 klasių mokiniai pradeda intensyvų mokymosi kursą, trunkantį visus mokslo metus. Mokiniai periodiškai elektroniniu būdu gauna užduočių iš mokytojų ir dėstytojų. Mokymasis akademijoje gali trukti nuo 3 iki 6 metų, t. y. nuo įstojimo iki 12 klasės.

Nuo 2013 m. akademija organizuoja nuotolinį matematikos mokymą 5–6 klasių mokiniams, kurie dar nėra priimami į NMA, bet išreiškė norą čia mokytis. Nuo 2015 m. šių klasių mokiniai pradėti mokyti ir informatikos.

Be nuolatinio mokymosi ir individualių konsultacijų nuotoliniu būdu, kiekvienais mokslo metais akademijos mokiniams rengiamos tobulėjimui skirtos sesijos. Per jas mokiniai dalyvauja dalykiniuose ir asmenybės ugdymo užsiėmimuose, žinias jiems perduoda mokslo, verslo ir meno pasaulio profesionalai. Per tokius renginius mokiniai ne tik praplečia akiratį ir įgyja vertingų žinių, bet ir susipažįsta su panašių interesų bendraamžiais iš visos Lietuvos. NMA papildomai rengiamos sesijos ir atskirų sekcijų mokiniams.

Pasiekimai

Kasmet akademijos mokiniai parsiveža medalių iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizinių vietų respublikinėse olimpiadose ir konkursuose. NMA absolventai studijuoja garsiausiuose Lietuvos ir užsienio universitetuose: Kembridžo, Oksfordo, Edinburgo, Pjero ir Marijos Kiuri, Šv. Andriaus, Kalifornijos Berklio, Masačiusetso technologijų ir kt. Tačiau jie ir toliau bendradarbiauja su NMA, padėdami augti ir tobulėti gabiems vaikams. Taip baigusieji akademiją ne tik nenutraukia ryšių su Lietuva, bet ir stiprina šalies intelektinį potencialą.

Akademijos specialistai parengė Lietuvos gabių vaikų ir jaunuolių ugdymo strategiją, drauge su Švietimo ir mokslo ministerija bei M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondu surengė dvi pirmąsias Baltijos šalyse tarptautines mokslines konferencijas, skirtas gabių vaikų ugdymo temoms nagrinėti. Mokslininkai ir mokytojai sukūrė 14 mokymo priemonių, skirtų gabių vaikų sustiprintam dalykiniam mokymui. Dirbti su gabiais vaikais buvo apmokyta daugiau negu 500 mokytojų. Praktinius darbus mokiniai galėjo atlikti KTU, VDU, VU, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ laboratorijose. NMA bendradarbiauja su Vokietijos Deutshe Shüler Akademie.

2008 m. Švietimo ir mokslo ministerija projektą „Vaikų ir jaunimo akademinė pažanga – Nacionalinė moksleivių akademija“ pripažino geriausiu švietimo ir mokslo projektu ir nominavo už idėjos novatoriškumą.

2011 m. NMA buvo įvertinta už inovatyvumą pirmą kartą Europoje organizuotame konkurse „Discover e-volunteering“. Konkurso tikslas – pagerbti iniciatyvas ir kartu skatinti įdomių projektų plėtrą.

2015 m. NMA oficialiai tapo akredituotu Europos talentų centru (ECHA). Prisijungus prie kitų 12 Europos šalių organizacijų, ši partnerystė padeda ir toliau stiprinti žmogiškąjį mūsų šalies potencialą.

NMA vizija – tobulėti patiems ir keisti pasaulį.

NMA misija – padėti jauniems žmonėms atskleisti savo potencialą ir visapusiškai jį realizuoti.

NMA kelia šiuos tikslus:

sudaryti sąlygas aukštus pasiekimus ar jų potencialą turintiems ir itin gabiems mokiniams, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, gyvenamosios vietos, amžiaus, lyties ir kt., rinktis jų poreikius atitinkantį ugdymą – suteikti jiems tokių dalykinių ir asmenybės ugdymo žinių bei įgūdžių, kurių jie neturi galimybės įgyti per pamokas mokykloje;
sudaryti sąlygas mokiniams mokytis ir bendradarbiauti su aukščiausios kvalifikacijos specialistais tos srities, į kurią mokiniai gilinasi ir kurioje turi pasiekimų;
užtikrinti švietimo kokybę, gerinant švietimo paslaugų kokybę aukštus pasiekimus ar jų potencialą turintiems ir itin gabiems vaikams;
sumažinti regioninius švietimo sistemos netolygumus (NMA veikla apima visus Lietuvos regionus);
sumažinti skirtumą tarp švietimo paslaugų, teikiamų aukštus pasiekimus turintiems, motyvuotiems ir itin gabiems vaikams Lietuvoje, ir tokių pat paslaugų, teikiamų kitose Europos ir pasaulio šalyse.
NMA ugdo asmenybes Lietuvai!

Nėra padėkų

Padėkoti


"*" - privalomi laukai
loading

Būrelių žemėlapis

Padidinti

Paskutinės padėkos

Čebatorienė Asta 2021-11-30

Jūs nereali! Griežta, bet teisinga. Tokia ir turi būti mokytoja.O idėjų ir minčių,parodų ir sceninių pasirodymų!!! Tik spėk įgyvendint, džiugu, kad dalį gyvenimo laiko teko mokytis iš jūsų.

Rūta Nekrašienė 2021-11-30

Noriu padėkoti už tai, kad gerai išmokė ir išėjau 5 klasėn su daug žinių! Slapta mokinė😋

Rima Ulozienė 2021-11-30

Pabaigėme Mokytojos Rimos grupę prieš metus, nuoširdžiai Dėkojame Jums, Mokytoja, už įdėtą begalinę kantrybę, meilę, paguodos žodžius, atsidavimą darbui ir rūpestį. Džiaugiamės, kad pradėjome lankyti mokyklą pilnai pasiruošę jai. Ačiū ir tikiu, kad prisiminsime ir aplankysime Jus dar ne kartą!

Jusienė Jolanta 2021-11-29

Nuostabi mokytoja. Ačiū

Nausėdienė Romana 2021-11-27